fake rolex for sale

مقالات شبکه | Network Articles

مقالات سیسکو پردازش

در سایت سیسکو پردازش، افتخار آن را داریم تا با مقالات آموزشی و شرح تکنولوژی های جدید در حوزه شبکه و دیتاسنتر گامی هر چند کوچک در افزایش دانش آی تی در بین علاقمندان برداریم. موضوعات مقالات از بین موضوعات زیر میباشد:

  • مشخصات و انواع سوئیچ های سیسکو
  • شرح مفهموم مجازی سازی و انواع مجازی سازی در دیتاسنتر
  • اصول طراحی شبکه در لایه های مختلف شبکه
  • معرفی شرکت vmware و محصولات آن
  • آموزش شبکه مفاهیم شبکه SAN
  • آموزش voip
  • ویندوز 10 و معرفی محصولات مایکروسافت
  • تکنولوژی های مرتبط با فیبر نوری
  • معرفی سرورهای hp
  • معرفی انواع سیستم عامل ویندوز سرور
فهرست مقالات شبکه
مهدی

سرور مجازی چیست

سرور مجازی یا VPS که مخفف Virtual Private Server میباشد یکی از مفاهیم و اصطلاحاتی میباشد که در زمینه هاستینگ  ( Hosting ) مطرح میشود.

سرور مجازی در واقع یک ماشین مجازی میباشد که روی یک سرور فیزیکی قرار داشته ، منابع پردازشی مانند cpu و ram به آن اختصاص داده شده و ما طبق تعرفه ای که برای این ماشین مجازی پرداخت میکنیم اجازه دسترسی به این ماشین مجازی را خواهیم داشت. سرور مجازی همیشه به اینترنت متصل بوده و با استفاده از نام کاربری ، پسورد و آدرس آی پی که در اختیار ما قرار داده میشود ما به سرور مجازی یا همان ماشین مجازی خود متصل میشویم.لازم به ذکر است انواع سیستم عامل ویندوز ، لینوکس و ... طبق نیاز ما توسط فراهم کننده خدمات سرور مجازی و هاستینگ قابل نصب روی سرور مجازی بوده و محدودیت خاصی وجود ندارد. اگر سیستم عامل ویندوز روی آن نصب شود بوسیله ریموت دسکتاپ میتوانیم به ماشین مربوطه متصل شویم و اگر لینوکس باشد توسط ssh امکان مدیریت سیستم عامل وجود خواهد داشت.

 

سرور مجازی

 

همانطور که اشاره شد  سرورهای مجازی یا vps ها همان ماشین های مجازی یا virtual machine ها هستند که با استفاده از فناوری مجازی سازی سرور شرکت هایی مانند KVM ,VMware ESXi و یا Xen روی یک سرور فیزیکی تعریف میشوند.روی یک سرور فیزیکی مثلا سرور hp بسته به میزان رم و سی پی یو سرور میتوان چندین vps ایجاد کرد که از هم ایزوله بوده و هر کدام را به یک مشتری خاص میتوان اختصاص داد.

یکی از کاربردهای vps ها استفاده بعنوان فضایی جهت میزبانی وب میباشد.بسیاری از وب سایت ها خدمات خود را از سرورهای مجازی دریافت میکنند.با توجه به اینکه در vps کل منابع یک سرور فیزیکی به یک سرور مجازی اختصاص نمی یابد و تعداد زیادی سرور مجازی روی یک سرور فیزیکی ایجاد میگردد و به کاربران مختلف اجاره داده میشود هزینه این نوع سرور کمتر و مقرون به صرفه میباشد.

oversell چیست ؟ | اورسل سرور مجازی

 

overselling چیست

 

یکی از معضلات و مشکلاتی که در صنعت میزبانی وب و فروش سرور مجازی وجود دارد موضوع Overselling میباشد. اجازه بدید موضوع را کمی بازتر کنیم .در موضوع vps ها که بیشتر برای میزبانی وب بکار میرود مسئله shared hosting وجود دارد.به این معنا که با توجه به اینکه تعدادی سرور مجازی روی یک سرور فیزیکی وجود دارد و با فرض اینکه روی هر vps یک وب سایت وجود دارد پس روی یک سرور فیزیکی چند وب سایت در حال میزبانی میباشد که منابع پردازشی آن بین کاربران تقسیم شده است.تا این جای کار مشکلی وجود ندارد ولی به مثال زیر توجه کنید :

یک شرکت هاستینگ یک سرور فیزیکی دارد که دارای 4 ترابایت فضای دیسک و 8 ترابایت پهنای باند شبکه میباشد.حال این شرکت شروع به فروش پلن های shared hosting میکند که هر کدام دارای 40 گیگابایت فضا و 80 گیگابایت پهنای باند شبکه میباشد.با این پلن که گفته شد شرکت توانایی فروش فقط 100 نمونه از این پلن را به مشتریان خود را دارد.زیرا برای فروش بیش از 100 سرور مجازی با پلن گفته شده سرور فیزیکی منابع پردازشی بیشتری ندارد و بایستی روی سرور فیزیکی دیگری تعریف گردد.ولی با توجه به اینکه معمولا در همه سرورهای مجازی یا فضاهای میزبانی فروخته شده از حداکثر توان پردازشی اختصاص داده شده استفاده نمیشود و منابع پردازشی مانند سی پی یو ، رم ، دیسک و ... در دسترس سرور فیزیکی میباشد ، فراهم کننده خدمات میزبانی ، اقدام به فروش بیشتر روی همان سرور فیزیکی قبلی کرده که به این مهم overselling میگوییم.

مطلب قبلی معرفی انواع رایانش ابری
مطلب بعدی ذخیره ساز مبتنی بر نرم افزار
Print
9752 رتبه بندی این مطلب:
4.9

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
9anime