خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه یا نگهداری شبکه به مجموعه ای از خدمات و فعالیتها در زمینه شبکه های کامپیوتری اطلاق میگردد که با هدف رفع عیوب شبکه، سیستمهای کامپیوتری، سرورها و تجهیزات شبکه ( نرم افزاری – سخت افزاری) به شرکت ها و سازمانها ارائه میگردد. البته درزمان پشتیبانی و نگهداری شبکه، میتوان به صورت روتین شبکه و سیستمهای کامپیوتری را بوسیله نرم افزارهای تخصصی و بازدیدهای دوره ای به جهت وجود ایرادات بررسی و مانیتور نمود تا قبل از اینکه یک مورد جدی در شبکه پیش بیاید مورد سریع تر حل شود. مشکلات پیش آمده در سطوح مختلف ممکن است پیش بیایند که قابل دسته بندی میباشند.

در یک سمت سیستم کاربران یا کلاینتها قرار دارند که عموما دارای سیستم عامل ویندوز بوده و با اتصال به شبکه از منابع شبکه و سرویس های ارائه شده روی سرورها سرویس دریافت میکنند. مواردی مانند ویروسی شدن سیستم، کند شدن سیستم، قطع اتصال از شبکه، از بین رفتن ویندوز و مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتر از جمله مشکلاتی است که برای کاربران ممکن است رخ دهد و طی خدمات پشتیبانی شبکه رفع عیب خواهند گردید.

 

پشتیبانی شبکه

 

سطح دیگری که در خصوص خدمات پشتیبانی شبکه مطرح است سرور ها هستند. سرورها در شبکه به ارائه سرویس به کاربران میپردازند که میتوان به سرویس های چون احرازهویت کاربران، فایل سرور و فایل شیرینگ، دیتابیس و پایگاه اطلاعاتی، سرور مالی و حسابداری، فایروال، سرویس اکانتینگ اینترنت و .... اشاره نمود. هر گونه اختلال در ارتباطات شبکه ای یا نرم‌افزاری و سخت افزاری سرورها، بخشی از شبکه یا کل شبکه را دچار مشکل نموده و کاربران قادر به دریافت سرویس مدنظر نخواهند بود. سیسکو پردازش با دارا بودن کارشناسان خبره، قادر به رفع عیب و بهینه سازی مشکلات سرورها و سروریس های تحت شبکه بوده و همچنین با توجه به تهدیدات شبکه ای ویروس ها و باج افزارها قادر به ارائه راهکارهای پیشرفته جهت ایمن سازی سرورهای دیتا سنتر شما خواهد بود.