fake rolex for sale

راه اندازی شبکه وایرلس | خدمات وای فای | Wireless Network

معرفی شبکه های وایرلس و استاندارد وای فای

شبکه وایرلس یا بیسیم  ( Wireless LAN )  نوعی از شبکه های کامپیوتری بوده که بجای استفاده از کابل برای انتقال دیتا، از امواج رادیویی برای ارسال اطلاعات استفاده میکند. در شبکه های وایرلس محدودیت وجود کابل و کابل کشی در شبکه از بین رفته و کامپیوترها و سیستمهای داخل شبکه از طریق کابل شبکه وایرلس و اتصال به یک اکسس پوینت مرکزی میتوانند همانند یک شبکه کابلی کار کنند. در شبکه های وایرلس به علت قابلیت متحرک بودن تجهیزات و سیستمها محدودیت استفاده از شبکه را در یک نقطه خاص نداریم و همین موضوع باعث انعطاف و چابکی در شبکه های وایرلس شده است. برای مثال شخصی که با لپ تاپ و بصورت وای فای به شبکه وایرلس محل کار خود متصل شده است امکان این را دارد که تا شعاع تحت پوشش اکسس پوینت جابجا شود و به شبکه همچنان متصل بماند. اصطلاح وای فای یا WiFi امروزه بسیار مصطلح شده و بجای شبکه های وایرلس از این کلمه استفاده میشود در صورتی شبکه های وایرلس فقط به WiFi ختم نمیشود و انواع دیگر شبکه بیسیم با استاندارد های مختلف نظیر LTE ، بولوتوث و زیگبی ( Zigbee ) نیز وجود دارد که در این بین شبکه های وای فای استفاده گسترده ای بجهت سهولت استفاده و سرعت مناسب دارند.

 

شبکه وایرلس وای فای

 

امروزه شبکه های WiFi بعلت در دسترس بودن ، قیمت مناسب و سرعت و پوشش مناسب دارای کاربرد فراوانی بوده و در اکثر منازل ، شرکت ها و هتل ها به وفور یافت میشود. استانداردهای جدید شبکه های وای فای نیز به روز شده دارای سرعت به مراتب بیشتری نسبت به قبل میباشد.

معرفی استاندارد وای فای ( WiFi )

استاندارد IEEE 802.11 اولین استاندارد WLAN یا شبکه های وای فای بوده که توسط انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا در سال 1997 ایجاد گردید. این استاندارد سرعت حداکثری 2 مگابیت بر ثانیه داشت که نسبت به سرعت های امروزی ناچیز بشمار میرود. رفته رفته استاندارد 802.11 به بلوغ خود نزدیک میشد و استاندارد بعدی آن 802.11b با سرعت 11 مگابیت در ثانیه معرفی گردید. این استاندارد در رنج فرکانسی 2.4 گیگاهرتز فعالیت مینماید و  به همین جهت با دستگاه هایی مانند تلفن های بیسیم و مایکروویو میتواند تداخل داشته باشد که همین موضوع میتواند بازدهی و سرعت شبکه را پایین بیاورد. از مزایای این استاندارد میتوان به پوشش مطلوب آن و نفوذپذیری امواج آن اشاره نمود که باعث میشود برد آن افزایش یابد. استاندارد بعدی انجمن IEEE  استاندارد 802.11a  بود که در رنج فرکانسی 5 گیگاهرتز و سرعت 54 مگابیت در ثانیه عمل مینماید. در این استاندارد محدوده پوشش شبکه وایرلس کمتر شده ولی مزیتی دارد که تداخل فرکانسی در آن نسبت به فرکانس 2.4 خیلی کمتر میباشد و این خود مزیت بزرگی محسوب میشود.

استانداردهای وایرلس

جدول مقایسه استانداردهای wifi

استاندارد 802.11g استانداردی بود استانداردهای 802.11a و 802.11b را ترکیب نموده و در رنج فرکانسی 2.4 سرعت 54 مگابیت در ثانیه به ما اعطا میکند که دارای سرعت مناسب و پوشش وایرلسی خوبی میباشد. استاندارد بعدی 802.11n یا Wireless N بود که فناوری های خوبی را معرفی نمود. اکسس پوینت هایی که این استاندارد را پشتیبانی مینمایند از تکنولوژی MIMO  پشتیبانی میکنند که سرعت بیشتری را نسبت به استانداردهای قبلی در اختیار ما قرار میدهد. در 802.11n قابلیت سرعت 300 مگابیت در ثانیه بصورت تئوری نیز وجود دارد. از دیگر مزایای Wireless N میتوان به پوشش دهی و سرعت بیشتر نسبت به استانداردهای قبلی اشاره نمود. استاندارد 802.11ac آخرین و به روزترین استاندارد  wifi بوده و به لحاظ تئوری قابلیت رسیدن به سرعت 1.3 گیگابیت در ثانیه را دارد در حالی که در استاندارد قبلی آن یعنی 802.11n  حداکثر سرعت  450 مگابیت در ثانیه بود. در استاندارد 802.11ac  بدلیل استفاده از پهنای باند فرکانسی 5 گیگا هرتز و استفاده از پهنای باند کانال 80 یا 160 مگاهرتزی سرعت آن افزایش چشمگیری داشته و مناسب کاربردهای صوتی، تصویری و مدیا استریمینگ می باشد.

خدمات شبکه های وایرلس در سیسکو پردازش

  • نصب و راه اندازی شبکه وایرلس با تجهیزات میکروتیک
  • پیاده سازی شبکه های وایرلس و wifi با استفاده از اکسس پوینت
  • نصب و راه اندازی اکسس پوینت های معمولی و صنعتی در شبکه های وایرلس
  • پیاده سازی اصولی امنیت در شبکه های وایرلس
  • بررسی و آنالیز شبکه های وایرلس بجهت کندی سرعت
  • اجرای شبکه وای فای و وایرلس ویژه مجتمع ها، برج ها و هتل ها
  • اجرای لینکهای وایرلس p2p
مقالات شبکه های وایرلس

مودم وایرلس

مهدی 0 2223 رتبه مطلب: 3.3

مودم وایرلس یا مودم وای فای اصطلاحی است که برای مودم های ADSL که قابلیت وایرلس یا وای فای را دارند بکار برده میشود. اینترنت پرسرعت ADSL همانطور که میدانیم اینترنت ارائه شده توسط مراکز isp یا مخابرات بوده که روی خطوط تلفن به مشتری عرضه میشود

9anime