راه اندازی شبکه وایرلس | خدمات وای فای | Wireless Network

معرفی شبکه های وایرلس و استاندارد وای فای

شبکه وایرلس یا بیسیم  ( Wireless LAN )  نوعی از شبکه های کامپیوتری بوده که بجای استفاده از کابل برای انتقال دیتا، از امواج رادیویی برای ارسال اطلاعات استفاده میکند. در شبکه های وایرلس محدودیت وجود کابل و کابل کشی در شبکه از بین رفته و کامپیوترها و سیستمهای داخل شبکه از طریق کابل شبکه وایرلس و اتصال به یک اکسس پوینت مرکزی میتوانند همانند یک شبکه کابلی کار کنند. در شبکه های وایرلس به علت قابلیت متحرک بودن تجهیزات و سیستمها محدودیت استفاده از شبکه را در یک نقطه خاص نداریم و همین موضوع باعث انعطاف و چابکی در شبکه های وایرلس شده است. برای مثال شخصی که با لپ تاپ و بصورت وای فای به شبکه وایرلس محل کار خود متصل شده است امکان این را دارد که تا شعاع تحت پوشش اکسس پوینت جابجا شود و به شبکه همچنان متصل بماند. اصطلاح وای فای یا WiFi امروزه بسیار مصطلح شده و بجای شبکه های وایرلس از این کلمه استفاده میشود در صورتی شبکه های وایرلس فقط به WiFi ختم نمیشود و انواع دیگر شبکه بیسیم با استاندارد های مختلف نظیر LTE ، بولوتوث و زیگبی ( Zigbee ) نیز وجود دارد که در این بین شبکه های وای فای استفاده گسترده ای بجهت سهولت استفاده و سرعت مناسب دارند.

 

شبکه وایرلس وای فای

 

امروزه شبکه های WiFi بعلت در دسترس بودن ، قیمت مناسب و سرعت و پوشش مناسب دارای کاربرد فراوانی بوده و در اکثر منازل ، شرکت ها و هتل ها به وفور یافت میشود. استانداردهای جدید شبکه های وای فای نیز به روز شده دارای سرعت به مراتب بیشتری نسبت به قبل میباشد.

معرفی استاندارد وای فای ( WiFi )

استاندارد IEEE 802.11 اولین استاندارد شبکه های وای فای بوده که توسط انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا در سال 1997 ایجاد گردید. این استاندارد سرعت حداکثری 2 مگابیت بر ثانیه داشت که نسبت به سرعت های امروزی ناچیز بشمار میرود. رفته رفته استاندارد 802.11 به بلوغ خود نزدیک میشد و استاندارد بعدی آن 802.11b با سرعت 11 مگابیت در ثانیه معرفی گردید. این استاندارد در رنج فرکانسی 2.4 گیگاهرتز فعالیت مینماید. استاندارد بعدی انجمن IEEE  استاندارد 802.11a  بود که در رنج فرکانسی 5 گیگاهرتز و سرعت 54 مگابیت در ثانیه عمل مینماید. در این استاندارد محدوده پوشش شبکه وایرلس کمتر شده ولی مزیتی دارد که تداخل فرکانسی در آن نسبت به فرکانس 2.4 خیلی کمتر میباشد و این خود مزیت بزرگی محسوب میشود.

استاندارد 802.11g استانداردی بود استانداردهای 802.11a و 802.11b را ترکیب نموده و در رنج فرکانسی 2.4 سرعت 54 مگابیت در ثانیه به ما اعطا میکند که دارای سرعت مناسب و پوشش وایرلسی خوبی میباشد. استاندارد بعدی 802.11n بود که فناوری های خوبی را معرفی نمود. اکسس پوینت هایی که این استاندارد را پشتیبانی مینمایند از تکنولوژی MIMO  پشتیبانی میکنند که سرعت بیشتری را نسبت به استانداردهای قبلی در اختیار ما قرار میدهد. در 802.11n قابلیت سرعت 300 مگابیت در ثانیه بصورت تئوری نیز وجود دارد. آخرین استاندارد وای فای استاندارد 802.11ac  بوده که یک تکنولوژی وایرلس دوبانده محسوب میشود و هر دو باند فرکانسی 2.4 و 5 گیگاهرتز بصورت همزمان استفاده مینماید.

خدمات شبکه های وایرلس در سیسکو پردازش

  • نصب و راه اندازی شبکه وایرلس با تجهیزات میکروتیک
  • اجرای لینکهای وایرلس p2p
  • نصب و راه اندازی اکسس پوینت های معمولی و صنعتی در شبکه های وایرلس
  • پیاده سازی اصولی امنیت در شبکه های وایرلس
  • بررسی و آنالیز شبکه های وایرلس بجهت کندی سرعت
  • اجرای شبکه وای فای یا وایرلس ویژه مجتمع ها ، برج ها و هتل ها
مقالات شبکه های وایرلس

مودم وایرلس

مهدی 0 127 رتبه مطلب: 2.0

مودم وایرلس یا مودم وای فای اصطلاحی است که برای مودم های ADSL که قابلیت وایرلس یا وای فای را دارند بکار برده میشود. اینترنت پرسرعت ADSL همانطور که میدانیم اینترنت ارائه شده توسط مراکز isp یا مخابرات بوده که روی خطوط تلفن به مشتری عرضه میشود

sỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kếsỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kế