آنتی ویروس تحت شبکه | آنتی ویروس بیت دیفندر ، نود 32 ، کسپرسکی

آنتی ویروس تحت شبکه

آنتی ویروس تحت شبکه همان طور که از نام آن مشخص است نسخه ای از آنتی ویروس بوده که برای کلاینتهایی که در شبکه های کامپیوتری واقع شده اند مورد استفاده قرار میگیرد.البته این به این معنا نیست که در شبکه ها نمیتوان از آنتی ویروس های خانگی استفاده کرد ولی بدلیل اینکه تعداد سیستمها در شبکه معمولا زیاد بوده و مدیریت سیستمها برای نصب و آپدیت آنها بصورت جداگانه سخت میباشد نسخه شبکه آن عملکرد خیلی بهتری خواهد داشت. با استفاده از آنتی ویروس تحت شبکه به راحتی میتوان نوع و تعداد ویروس ها و بدافزارهای پیدا شده در شبکه ، وضعیت امنیتی سیستمها و خیلی موارد دیگر را از یک نقطه مرکزی و از روی سرور مشاهده و مدیریت کرد.

همه آنتی ویروس های تحت شبکه همگی دارای یک کنسول مدیریتی مرکزی هستند بطوری که مدیریت وضعیت آنتی ویروس همه کلاینت ها و سرورهای شبکه به راحتی و از یک نقطه مرکزی انجام میگیرد.آپدیت آنتی ویروس ها همگی از روی سرور صورت میگیرد و راحت تر میتوان سیستمهای تحت شبکه را مدیریت کرد.حتی میتوان پورت های سی دی درایو ، usb و .... را در سیستمها بلاک نمود و پالیسی های امنیتی خود را روی سیستمها اعمال نماییم.نصب ، آپدیت و بروزرسانی نسخه آنتی ویروس ها بسادگی از کنسول مرکزی انجام گرفته و گزارش های جامع و کاملی از وضعیت امنیتی سیستمها قابل مشاهده میباشد.

البته امکانات برندهای آنتی ویروس های مختلف با هم متفاوت میباشد ولی معمولا آنتی ویروس هایی که تحت شبکه نصب و راه اندازی میشود مانند آنتی ویروس کسپرسکی نسخه Endpoint Security  امکانات جامع و کاملی دارد. فایروال ، پکت فیلترینگ ، ضدبدافزار ، آنتی اسپم و ... از جمله این امکانات میباشند.در کنسول مرکزی آنتی ویروس میتوان مشخصات سخت افزاری سیستمها ، نرم افزارهای نصب شده و آسیب پذیری های یافت شده روی سیستمها را براحتی مشاهده نمود و دید خوبی به وضعیت و سلامت سیستمها در شبکه پیدا کرد.

برندهای آنتی ویروس

شرکتهای مختلفی اقدام به تولید و عرضه انواع آنتی ویروس خانگی و تحت شبکه نموده اند که طبق شرح زیر میباشد :

 • Avast
 • بیت دیفندر  Bitdefender
 • eset تولید کننده محصولات نود 32
 • کسپرسکی Kaspersky
 • مک آفی McAfee
 • مایکروسافت Microsoft
 • پاندا Panda
 • Trend Micro

آنتی ویروس Avast

avast یک شرکت تولید کننده محصولات ضدبدافزار و آنتی ویروس واقع در شهر پراگ در جمهوری چک میباشد.avast برای سرور ، کلاینت و موبایل به تولید نرم افزارهای امنیتی پرداخته و دارای دو نسخه تجاری و رایگان میباشد.شرکت avast را ممکن است با نام avg نیز بشناسید که avg نیز رقیب شرکت avast محسوب میشد که توسط avast خریداری شد.محصولات امنیتی شرکت avast در چهار گروه زیر ارائه میشوند :

 • Avast free antivirus
 • Avast pro antivirus
 • Avast internet security
 • Avast premier

نسخه آنتی ویروس رایگان avast بصورت رایگان و قابل استفاده میباشد.نسخه pro این آنتی ویروس قدرتمندتر بوده و امکانات بیشتری دارد.در نسخه اینترنت سکیوریتی فاایروال پیشرفته آواست به همراه ماژول آنتی اسپم اضافه شده است.

آنتی ویروس Bitdefender  آنتی ویروس بیت دیفندر

شرکت بیت دیفندر ، تولید کننده نرم افزارهای امنیت سایبری و راهکارهای امنیتی برای سیستمهای pc ، سیستمهای مکینتاش ، گوشی های موبایل و سیستمهای smart home بشمار میرود.نرم افزارهای بیت دیفندر در رده محصولات خانگی شامل آنتی ویروس ، توتال سکیوریتی و اینترنت سکیوریتی میباشد.برای سیستمهای هوشمند در خانه نیز محصول جدیدی از بیت دیفندر ارائه شده با نام Bitdefender BOX 2 که در زمینه امنیت دستگاه های متصل شده به شبکه IoT طراحی شده است.از دیگر محصولات بیت دیفندر که پیشرفته تر بوده و بیشتر در شبکه ها از آن استفاده میشود ( سری business و enterprise ) میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

 • نرم افزار آنتی ویروس Small office security  بیت دیفندر ، که حفاظت قدرتمندی را از نسخه های مختلف ویندوز ، آندروید و مک انجام میدهد.این محصول کنسول مدیریتی ساده و نصب ساده ای دارد ، پیچیدگی زیادی نداشته وبراحتی قابل استفاده میباشد.
 • محصول امنیتی Gravityzone Businessn Security که از یک کنسول واحد و تحت شبکه کل بستر فیزیکی و مجازی سرورها و کلاینت ها قابل مدیریت و کنترل میباشد.
 •   Gravityzone Business Security که مناسب شرکتهای کوچک تا متوسط بوده ، دارای ضدبدافزار و آنتی ویروس قدرتمند بوده ، نسخه های کلاینت و سرور را همزمان پشتیبانی کرده و با متدهای پیشرفته توانایی تشخیص بدافزارهای پیچیده را دارا میباشد.
 • نسخه آنتی ویروس Bitdefender Gravityzone Enterprise Security قابلیتهای پیشرفته ای در محافظت از سرورهای فیزیکی و مجازی و دسکتاپ های مجازی داشته و در بستر مجازی سازی نیز امنیت ما را تامین خواهد کرد. این نسخه برای سرور اکسچنج نیز نسخه آنتی اسپم خود را ارائه کرده است.مانیتورینگ کل بستر شبکه از یک کنسول واحد و بسادگی برای مدیر شبکه امکان پذیر خواهد بود.
 • محصول امنیتی Bitdefender Hypervisor Introspection یک نرم افزار امنیتی پیشرفته و agenless برای تشخیص حملات zero day بوده که با استفاده از تکنیک Memory Introspection از هایپروایزرها محافظت بعمل می آورد.
 •  

آنتی ویروس eset ( آنتی ویروس نود 32 ) آنتی ویروس نود 32

شرکت eset یکی دیگر از شرکتهای تولید کننده آنتی ویروس و محصولات امنیتی برای کاربران و شبکه های کامپیوتری میباشد.این شرکت دارای 110 میلیون کاربر از 202 کشور دنیا میباشد.محصولات eset به دو گروه برای کاربران خانگی و شبکه های کامپیوتری تقسیم بندی میشود.در رده محصولات خانگی برای 3 گروه سیستمهای شخصی یا pc ها ، موبایل و سیستمهای مک دارای آنتی ویروس جداگانه میباشد.برای مثال برای سیستمهای شخصی یا کامپیوتر ها 3 نسخه متفاوت وجود دارد :

 • آنتی ویروس eset smart security
 • آنتی ویروس eset internet security
 • آنتی ویروس eset nod32 antivirus

نسخه smart security قابلیتهای ویژه ای در خود دارد.علاوه بر دارای بودن آنتی ویروس ، آنتی اسپم ، آنتی فیشینگ ، محافظت در برابر باج افزارها ، فایروال داخلی ، دارای حفاظت قوی در برابر بدافزارها بوده ، در صورت نیاز رمزنگاری داده های شخصی شما را انجام میدهد و دارای ماژولی بوده که برای ذخیره و مدیریت پسوردها بکار میرود.نسخه internet security بیشتر قابلیتهای smart security را داشته ولی ماژول مدیریت پسوردها و رمزنگاری داده ها را ندارد.نسخه nod32 نیز نسخه آنتی ویروس eset بوده که قابلتهای فایروال ، آنتی اسپم و قابلتهای پیشرفته ای که در دو نسخه دیگر وجود دارد را ندارد.

آنتی ویروس و باج افزارها

برنامه نویسان بدافزارها مرتبا به تولید تروجان ها ، ویروس ها ، نرم افزارهای جاسوسی ، نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ، باج افزارها (ransomware) و سایر نرم افزارهای مخرب ادامه می دهند.  بدون حفاظت آنتی ویروس ها ما در خطر از دست دادن فایل های مهم خود توسط باج افزارها و یا به سرقت رفتن اطلاعات حساب بانکی خود توسط تروجان ها قرار داریم. با توجه به رشد بیش از حد باج افزارها  ، محصولات آنتی ویروس ، ماژول های خاصی را برای محافظت در برابر باج افزارها ها طراحی کرده اند. بعضی از آن ها با جلوگیری از تغییرات غیر مجاز به فایل های محافظت شده کار می کنند و بقیه آن ها به دنبال رفتارهای مشکوک  وی سیستم هستند که نشان دهنده نرم افزارهای مخرب هستند. حتی برخی از ماژول ها هدفشان معکوس کردن خرابی هاست. به هرحال با توجه به رشد عارضه باج افزارها هرگونه حفاظت اضافی در سطح آنتی ویروس و حتی سیستم عامل می تواند مفید باشد.

برای دریافت قیمت انواع آنتی ویروس تحت شبکه با ما در تماس باشید.