راه اندازی بک آپ سرور | راه اندازی Backup Server

خدمات بک آپ گیری از سرور

پشتیبان گیری یا بک آپ گیری از داده ها و فایل ها در شبکه های کامپیوتری یکی از مهمترین وظائف یک مدیر شبکه میباشد.دیتا و اطلاعات در دنیای کنونی با ارزش ترین چیز در یک شرکت یا سازمان میباشد و حیات خیلی از موسسات ، شرکت ها و کمپانی ها بدون داشتن اسناد ، منابع اطلاعاتی با مشکل مواجه خواهد شد.این در حالی است که خیلی از شرکتها به این مهم واقف نبوده و تنها زمانی که هارد سرور خود را از دست بدهند و یا دچار باج افزار شوند و یا حتی با یک نوسان ساده برق دیتای خود را از دست میدهند متوجه وخامت اوضاع میشوند. این در حالی است که با یک آنالیز از محیط شبکه و نوع سرویسهای موجود در شبکه و پیاده سازی اصولی سرور بک آپ ، این مشکل تا حد زیادی مرتفع میشود.

برای بک آپ گرفتن راهکارها و روش های متعددی وجود دارد.این که از سرور فیزیکی بخواهیم نسخه پشتیبان تهیه کنیم و یا از ماشین مجازی ،  فایل های مربوط به فایل سرور ، اکتیودایرکتوری و موارد دیگر هرکدام روشهای مخصوص و پیشنهادی خود را دارد و برای همه آنها یک نسخه کلی وجود ندارد.اینکه در چه زمانی و چند بار در روز ، هفته یا ماه بک آپ تهیه شود بستگی به نیاز کاربر و نوع دیتا و جنس سرویس مورد نظر دارد. مفاهیم متعددی در تکنولوژِی و نرم افزارهای بک آپ مطرح میشوند که مهمترین آنها مفاهیمی چون RTO ، RPO  ، Differential Backup و Incremental Backup میباشند.

انواع نرم افزارهای بکاپ گیری از سرور

  1. Veeam Backup & Replication
  2. symantec Backup Exec
  3. Acronis backup

خدمات بک آپ گیری و تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات در سیسکو پردازش :

  • پیاده سازی راهکارهای نرم افزاری بک آپ از سرورهای فیزیکی
  • بک آپ گیری از سرورهای مجازی و ارائه راهکارهای پیشرفته در ساختار مجاری سازی
  • پیاده سازی بک آپ روی تجهیزات ذخیره سازی SAN و  NAS
  • بک آپ گیری از سرویس اکتیو دایرکتوری
sỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kếsỉ sập sàn,sisapsan,si sap san,bo si dam vay,bỏ sỉ đầm váy,bỏ sỉ,chuyen si dam vay,chuyên sỉ đầm váyđầm váy thiết kế